Рецепти приготування сала на будь-який смак

Просмотров: 267
Сало

Цей продукт можна вважати синонімом слова українець. З давніх давен це обов’язкова страва і до свята, і на кожен день. Його зосолювала кожна господиня України. Спробуйте будь-який рецепт і оберіть найкращий для вас.

Найлегший спосіб засолювання сала

Сало ріжемо на шматки невеликого розміру.Чистимо часник з розрахунку 1 зубчик на 1 шматок сала, часник ріжемо мілко. Готуємо спеції, які вам подобаються. На дно посуду, в якому сало буде засолюватись насипаємо трохи приправ і часнику. Кожен шматок сала не жалкуючи посипаємо сіллю. Укладаємо щільно в посуд. Зверху ставимо невеликий гніт і ставимо в тепле місце на 3-4 дні. Готове сало покладіть в морозилку, і через деякий час насолоджуємось смаком.

Засолка сала сухим способом

На 1 кг сала потрібні 2-3 головки часнику, спеції, сіль.

Сало порізати на шматки розміром 10х15 см, в них робимо глибокі надрізи через кожні 3-5 см (до самої шкірки). Шпигуємо сало часником, натираємо сумішшю спецій, посипаємо соллю і щільноne укладаємо шарами в емальований посуд, щедро пересипаючи кожен шар сіллю. Поставимо в прохолодне місце — і через 5 днів сало буде готово.

Засолка сала мокрим способом

У сольовому розчині (з розрахунку 1 кг солі на 1 л води) кип’ятимо лушпиння цибулі і спеції за смаком. Потім зменшуємо вогонь, кладемо в маринад сало, нарізане на шматочки розміром 10×15 см, і варимо 1,5-2 години. Виймаємо шматочки, даємо трохи охолонути і натираємо сумішшю з товченого часнику, солі і спецій. Загортаємо в полотно і залишаємо на добу при кімнатній температурі, потім прибираємо в холодильник.

Ось ще кілька способів засолювання сала в лушпинні цибулі. При такому способі засолювання сало за смаком схоже на копчене.

Спосіб №1

На 2 літри води буде потрібно жменю лушпиння і 3 ст. ложки солі. Маринад закип’ятити, процідити, закласти в цей маринад сало (приблизно 2 кг), кип’ятити 15 хвилин, потім зняти з вогню і залишити сало в розсолі на 8-12 годин. Після закінчення цього часу сало вийняти з розсолу, рясно натерти часником, чорним перцем, загорнути в пергаментний папір і відправити в холодильник на день-два. Готово. Якщо зробили багато, не переживайте. Таке сало довго зберігається в морозилці.

Спосіб №2

На 1-1,5 кг грудинки або сала потрібно 1 невелика головка часнику. Для розсолу: 1 л води, ½ склянки солі крупного помелу, 1 жменя цибулиння (з 5-7 цибулин), при бажанні 3 лаврових листки, 15 горошин чорного перцю.

Всі спеції разом з сіллю і цибулевої лушпинням покласти в каструлю і залити водою. Довести до кипіння, покласти сало так, щоб воно було покрите розсолом, кип’ятити 10 хвилин. Каструлю зняти з вогню і залишити в розсолі на добу. Після того, як маринад охолоне, каструлю поставити в холодильник.

Потім сало вийняти з розсолу і дати йому полежати в тарілці 15 хвилин, щоб стік зайвий маринад. Часник вичавити через прес і обмазати їм сало з усіх боків. Прибрати сало в холодильник на добу. Потім перекласти в морозильну камеру.

Спосіб №3

Купуєте свіже сало. Робите надрізи до шкурки, круто соліть сіллю крупного помелу і складаєте в широку миску, зверху кладете гніт (можна також широку миску з водою або каструлю). Через добу все сало і сіль перекладаєте в каструлю, заливаєте водою на один-два пальці вище сала, додаєте всяких прянощів (які вам подобаються), лавровий лист і обов’язково цибулиння побільше (саме вона згодом дасть оригінальний колір, смак і запах).Вариться все це протягом години. Потім даєте вмісту охолонути до кімнатної температури. Сало виймається з каструлі, Шпиг (натирається роздавлений) часником, перчиться (меленим червоним, чорним перцем) за смаком, загортається в кальку (пергаментний папір, фольгу), перемотується звичайної ниткою, щоб калька не розмотувати, і кладеться в морозильник. Через добу сало готове до вживання.

Спосіб №4 (гостре сало)

Цей рецепт для тих, хто не проти побалуватися гостреньким. Для розсолу потрібно 7 склянок води, 1 склянка великої солі, жменя лушпиння. Все це довести до кипіння, кип’ятити 5 хвилин. Потім покласти в маринад шматки сала (щоб вода їх повністю покривала). Кип’ятити 10-20 хвилин (якщо свиня була старою — 20 хвилин, якщо молодий — 10). Залишити на добу в розсолі. Після цього вийняти сало з розсолу, дати стекти воді. Натерти часником і червоним перцем. Покласти в холодильник, бажано в морозилку (так виходить смачніше).

Спосіб №5 (гостре сало)

Буде потрібно 1 кг сала, 400 г солі, цибулиння, червоний мелений перець, часник і інші спеції за смаком. Приготувати соляний розчин (на 1 літр кип’яченої води — 400 грамів солі). У розчин додати жменю цибулиння. 1 кілограм сирого сала (його можна засолити одним шматком або ж нарізати невеликими шматочками) замочити в соляному розчині на 12:00. Сало має бути покрито розчином. Після замочування поставити на вогонь і довести до кипіння. Кип’ятити на повільному вогні 3 хвилини (максимум).

Дати салу охолонути в соляному розчині. Потім сало натерти сіллю (невеликою кількістю), часником і червоним меленим перцем. Дати йому просочитися спеціями — і воно готове до вживання.

Сало в розсолі

Приготоване таким способом сало не старіє, не жовтіє і довго зберігається, зберігаючи відмінні смакові якості.

Щоб посолити 2 кг сала, приготуємо маринад: на 5 склянок води потрібно 1 склянка солі. Його потрібно закип’ятити, потім остудити до кімнатної температури.А тим часом наріжемо сало невеликими шматками і укладемо нещільно (!) В 3-літрову банку, додавши між шарами спеції.Заллємо розсолом, прикриємо нещільно кришкою. Тиждень тримаємо в кімнаті, потім у холодному місці . Головне — не укладати шматки дуже щільно.

Сало з часником

Спосіб №1

Беремо свіже сало з м’якою шкіркою, ще краще, якщо воно буде з м’ясними прошарками. Ріжемо на шматки розміром 5х10 см. Щедро натираємо сіллю. Щільно в один шар укладаємо в посуд. 5-7 великих зубчиків часнику ріжемо на дольки (не надто дрібно). Посипаємо так, щоб сало було рівномірно оброблено. Посипаємо меленим чорним запашним перчиком (на шар потрібно 1 ч. Ложка). Потім укладаємо, якщо потрібно, другий шар і т.д., в залежності від кількості сала, яке ми солимо. Накриваємо посуд тарілкою, яка щільно входить в каструлю (як під гніт). І залишаємо в спокої при кімнатній температурі приблизно на 2 дні. На другий день ви вже відчуєте запах! Але нехай вже краще постоїть ще день.Потім виймаємо сало з каструльки. Шматки сала окремо загортаємо в папір. Чесночек, який був в каструлі разом з салом, залишаємо при ньому. Зберігати загорнуті в полотняний або целофановий мішечок шматки сала краще в морозилці.

Спосіб №2

Воду кип’ятять з лавровим листом, горошинами чорного перцю, кропом і сіллю. Сіль беруть у такій кількості, щоб поміщення в розчин сире яйце або картоплина не тонули. У остиглий маринад опускають тертий часник і сало, нарізане брусками шириною 4 см і довжиною 20-25 см.Продукт готовий до вживання приблизно через тиждень. Перед вживанням сало виймають з розсолу, обсушують серветкою і поміщають на 2-3 години в холодильник.При такому способі соління сало зберігає «свіжий» смак протягом усього періоду зберігання.

Спосіб №3

Свіже сало ріжуть на шматки по 250-350 г і складають в емальовану каструлю шарами, пересипаючи товченим часником. Горошини чорного перцю вдавлюють в кожен брусок по 6-8 штук. Потім кип’ятять воду з лавровим листом і сіллю (солі стільки, щоб спливав кинутий туди шматочок сирої картоплі). Після охолодження розсолу заливають ним сало, придавлюють гнітом і витримують 10-12 днів. Потім шматки виймають, обсушують і зберігають на холоді.

Спосіб №4 (з часником і спеціями)

Для цього способу підійде будь-яке сало.Сало порізати на невеликі шматки (10-15 см).Гострим ножем проткнути в них дірки по 1,5-2 см глибиною і закласти в них шматочки часнику (кількість його залежить від вашої любові до часнику). Потім потрібно проткнути нові дірочки поменше і закласти в них горошини перцю — за вашим смаком. Кожен шматок сала обваляти в суміші улюблених спецій і добре цю суміш втерти в сало. Шматки сала щільно укласти на бік в глибоку емальовану каструлю.Приготувати дуже солоний маринад. Додати спеції за смаком, довести до кипіння і відставити до остивання і теплим залити сало.

Коли вміст каструлі повністю охолоне, каструлю прибрати в холодильник. Через тиждень сало буде готово. Його слід витягнути з розсолу, трохи обсушити, загорнути в кальку або пергаментний папір і помістити в морозилку.

Смотрите также на «Выкройка — готовые лекала»: Пасхальный Кулич самый вкусный проверенный рецепт с цукатами и миндалём (ВИДЕО)

Добавить комментарий