Як вибрати швейну машинку для домашнього використання

Переглядів: 191
Як вибрати швейну машинку для домашнього використання

Отже, як вибрати швейну машинку для домашнього використання

Більшість моделей швейної техніки, що існує на сучасному ринку, досить гідні за якістю, функціоналом та зручністю для використання будинку. Принаймні, якщо йдеться про відомі марки, що добре зарекомендували себе. При цьому саме велика кількість різних моделей швейних машинок може утруднити вибір, особливо для початківця. Наш огляд допоможе зорієнтуватися в тому, які бувають сучасні швейні машини, і зрозуміти, як вибрати швейну машинку для будинку.
Цей огляд про те, як вибрати швейну машину, яку зручно використовувати вдома для шиття. Якщо ви хочете вишивати на машині, вам потрібна буде швейно-вишивальна машина або окрема вишивальна машина. Якщо у ваших планах – шити в основному трикотаж, і шити його дійсно якісно, ​​вам знадобиться оверлок та розпошивальна машина.

  1. Визначтеся із завданнями. Перш ніж прийняти рішення, яку швейну машинку купити для домашнього користування, варто визначити для себе, навіщо вона вам буде потрібна і як ви плануєте на ній працювати. Відповідь на це питання важлива, щоб, з одного боку, не купити занадто дорогий агрегат, переважно функцій, якого не користуватиметеся, а з іншого — щоб не виявитися власником машини, функціонал якої виявиться недостатнім для реалізації ваших планів.
  2. Виберіть тип керування. Швейна машина може бути електромеханічною або комп’ютерною – це два типи керування. У кожного свої переваги та недоліки. Плюси таких машин – простота пристрою та ремонту, надійність, невисока ціна. У порівнянні з комп’ютерними вони можуть виконувати менше функцій і рядків, але наявного набору вистачає для здійснення потрібних швейних операцій для шиття будинку і для роботи з різними тканинами.
  3. Виберіть конструкцію човника. Тип човна – важливий параметр, якщо ми вдумливо підходимо до питання, як вибрати швейну машинку. Адже човниковий механізм вважається головним її пристроєм!


Типів човника в сучасних машинах три:

  • горизонтальний
  • вертикальний хитається
  • вертикальний обертовий (ротаційний)


Горизонтальний — найпоширеніший варіант для швейних машин середньої цінової категорії. Він зручний у використанні: шпулька вкладається в човник без шпульного ковпачка, нижню нитку заправляти швидко і просто, а крізь прозоре віконце видно, скільки нитки залишилося на шпульці.


Вертикальний хитається — «ветеран» серед човників. Подібні ставили в легендарні машинки ‘Подільськ’ або ‘Чайка’, які працювали десятиліттями. Головні його плюси – надійність і довговічність, можливість використання різних ниток та роботи з товстими, щільними тканинами, простота регулювання нижньої нитки.


Вертикальний обертовий ротаційний човник – найпросунутіший варіант. Часто він ставиться на промислові машини (такий тип човна також називають промисловим). Наявність його у побутовій машинці зазвичай говорить про її високий клас. Плюси такого човника: легке налаштування, хороша робота навіть зі складними видами тканин, низький рівень шуму, висока швидкість рядка, надійність, здатність витримувати великі навантаження, можливість робити рядки з великою довжиною та шириною стібка.


Зверніть увагу на додаткові можливості:


Кількість рядків і набір можливих рядків.
Навіть для шиття досить складних речей потрібно не так багато рядків – як правило, регулярно використовуються не більше десяти. Дві головні – це прямий рядок і зигзаг. Також будуть корисними посилений прямий рядок і посилений зигзаг, еластичний зигзаг для пришивання гумки, еластичний рядок для трикотажу та інших матеріалів, що тягнуться, один або кілька рядків для обробки країв, рядок для невидимої підгинання, рядок для еластичної невидимої підгинання. В арсеналі дорогої машинки може бути не одна сотня рядків, але переплачувати за це варто, якщо ви маєте намір їх використовувати, наприклад, прикрашати речі декоративними строчками.


Швейна машинка для початківців, яку вибрати?


Вибирайте перевірений бренд.

Для початку буде достатньо електромеханічної машини, але якщо бюджет дозволяє – купуйте машинку з електронним керуванням.


Для простоти та зручності роботи підходить горизонтальний човник. Інший варіант – вертикальний човник, що коливається, на більш дорогих і якісних машинках.


Якщо ви вчитеся шити, вибирайте машинку з регулюванням швидкості.


Якщо ви плануєте шити товсті та щільні тканини, тонкі та делікатні тканини, уточніть, чи працює з ними машинка.
Щоб не витрачатися на додаткові лапки, вибирайте модель з хорошим базовим комплектом.


Навіть якщо ви купуєте машинку через інтернет, краще знайти можливість випробувати її в офлайн-магазині та поговорити з продавцями. Якщо такої можливості немає, читайте відгуки та запитуйте поради у тематичних спільнотах.

А про те, як правильно вибрати голку в залежності від матеріалу, ми говорили в цій статті.

Залишити відповідь